Vendula Felixová & Jitka Vocetková

Optik Spiegel ve Vimperku je jeden z nejlepších široko daleko! Výběr krásných a jedinečných kousků brýlí nás ohromil. Také přístup celého týmu je skvělý! Těšíme se na další návštěvu.

Karolína Fišerová
Spiegelovi jsem navštívila poprvé a už se nemůžu dočkat, až si od nich přivezu další brýle. Překvapila mě naprosto úchvatná nabídka designových brýlí. To jsem velmi ocenila, jelikož brýle jsou pro mě jako pro zpěvačku důležitým módním doplňkem. Paní Spiegelová na mě vůbec netlačila, dlouho jsme zkoušeli různé možnosti, abych byla nadmíru spokojená. Všem doporučuji obchod navštívit, nebudete litovat! Karolína Fišerová, zpěvačka
Sherri Davis
I always dread when new glasses are necessary.  Thank you Spiegel Optik for making this experience such a pleasant one! They eye exam was very thorough and professional.  I really appreciated the time Mrs. Spiegelova took to ensure a perfect prescription!  She also made sure that I had many frames to choose from, including bringing them from another shop and from a frames vendor.  The ones she found for me look very natural for my face but also very stylish!
[Vždycky se obávám, když jsou třeba nové brýle. Děkuji Optice Spiegel, že jste pro mě tento úkon udělali příjemným. Oční vyšetření bylo velmi důkladné a profesionální. Opravdu jsem ocenila čas, který si pro mne paní Spiegelová vyhradila, aby zjistila perfektní dioptrie. Také se postarala o to, abych si mohla vybrat z mnoha rámečků. Ty, které mi vybrala, vypadají velmi přirozeně, ale také velmi stylově.]
Darina Hodinová
Ke Spiegelům  jezdíme s manželem a dětmi už spoustu let. Jsou to moc fajn lidi, vždy příjemní, včetně zaměstnanců, samozřejmě :-). Nestalo se nám, že bychom od nich odcházeli nespokojeni! Je to naše rodinná optika a neměnili bychom.
Howard Davis
As an international traveler I have experienced many types of businesses including optometrist’s.  Spiegel Optik has always been my first choice for all eye care needs.  Customer service and complete eye examination is the best I have ever experienced.  Valtr Spiegel and his staff are very professional and thorough in every aspect of their profession.

[Jako cestovatel jsem poznal mnoho obchodů včetně optik. Optik Spiegel pro mne vždy byla první volba v péči o zrak. Zákaznický servis a kompletní oční vyšetření je to nejlepší, jaký jsem poznal. Valtr Spiegel a jeho zaměstnanci jsou velmi profesionální a svědomití v každém aspektu jejich zaměstnání.]

Martin Frei
Brýle s multifokálními skly používám více než tři roky. Přinesly mi nebývalý komfort jak v zaměstnání, tak doma. Ostré vidění na jakoukoliv vzdálenost je pro mne důležité. Problémem bylo samozatmavování. Hlavně v zaměstnání často přecházím z denního světla do tmavých prostor. Proto jsem si před rokem pořídil brýle nové bez této vlastnosti. Zajímavé je, že novější skla mají mnohem lepší vlastnosti, zejména co se týče rozšíření pozorovacích úhlů při čtení a práci na počítači. Při srovnávání zkušeností s jinými majiteli multifokálních brýlí jsem ale zjistil, že velmi záleží na optikovi. Ten totiž zásadním způsobem ovlivní, jestli budete s poměrně nákladnými multifokálními brýlemi spokojeni. Proto mohu říci, že se mi vyplatilo jet za skvělým optikem z Prahy do Vimperka.
Lucie Petra Svobodová
Brýle... Rekvizita, která ke mně jako k herečce neodmyslitelně patří i v civilním životě mimo jeviště. Ale vlastně i v 2. mojí práci dabingové režisérky se bez nich neobejdu. Navíc jsem si je pořizovala v milém prostředí optiky Spiegel u ochotného, laskavého šéfa...s profesionálním přístupem ke klientům. Děkuji ještě jednou. A budu se těšit na viděnou-doslova ;-)