Slyšel jsem, že čočky s antireflexem se špatně čistí.

Je pravda, že starší generace antireflexu se hůře čistila. Dnes přes něj ovšem výrobci nanášejí hydrofobní vrstvu, která zabraňuje maštění skel a umožňuje snažší čištění (než skel bez jakékoliv úpravy). Více informací naleznete zde.

Co je to "antireflex"?

Antireflexní úprava zkráceně antireflex je povrchová úprava brýlových čoček sloužící k potlačení odlesků přirozeně vznikajících na rozhraní čočka-sklo. Takto upravená skla jsou estetičtější a lépe se přes ně dívá. Antireflex má vždy zbytkový odlesk, nejčastěji v zelenkavé barvě, která ovšem neruší celkový vzhled brýlí. Více informací získáte zde.

Je bezpečné kupovat kontaktní čočky přes internet?

Při koupi kontaktích čoček přes internet můžete obržet čočky s hraniční expirací. Ale hlavně však přes internet nikdo nezkontroluje zdraví Vašich očí! Nezapomínejte, že pravidelné preventivní kontroly jsou podmínkou bezpečného nošení kontaktních čoček.

Zvyknu si na multifokální skla?

Nejčastějším důvodem špatného zvykání na multifokální čočky je chybná korekce - neboli špatně změřené oči. Dalším častým důvodem může být nedokonale přizpůsobená obruba, což může zkušený odborník snadno upravit. Pokud jsou oči správně změřené a brýle správně přizpůsobené, většina lidí nemá problém si na multifokály zvykonut. A pro tu menšinu, která si na multifokál do jednoho měsíce nezvykne, nabízíme garanci výměny multifokálu za bifokál ZDARMA.